Trt Eba Tv Canlı

Trt Eba Tv Canlı

Trt Eba Tv Canlı ” ile ilgili sizlere hazırladığımız yazıyı okumaya ne dersiniz?

Trt Eba Tv Canlı 

Türkiye’de 11 Mart 2020 tarihinden beri evinde. “Evinde kal, sokağa çıkma” uyarılarına dikkate alan milyonlarca vatandaşımız korona virüsünden korunuyor. Korona virüsünün maalesef şu an bir aşısı yok. Aşı bulma anlamında ise Dünya’daki pek çok ülke çalışmakta. Aşı bulunsa bile virüsün mutasyon geçiriyor olmasından dolayı bulunan aşıların da etkisi pek olmayabilir. Peki korana virüsüne karşı bizler ne yapabiliriz. Öncelikle şunu hatırlatalım ki en önemli tedbiri insanlar kendileri alabilir.

Televizyon, radyoda ve internetteki pek çok mecrada bu virüsten korunmak için 14 altın kural anlatılıyor. Bu kurallar içindeki en önemli maddeler ise dışarı çıkma ve temiz kal. Çok acil bir durum olmadığı sürece devletimiz bizlerin dışarı çıkmasını istemiyor. Toplu alanlara kat’i surette bulunmamamızı salık veriyor. Dışarı çıkmayıp belli bir süre insanların evlerinde kalmalarını istiyor. Bu çağrıya ise milyonlarca Türk vatandaşı uydu. İkinci ve en önemli madde ise temizlik. Her 4-5 saatte bir mutlaka ama mutlaka ellerimiz ve yüzümüzü yıkamalıyız. Bunun dışında elbetteki beslenmemize ve uyku düzenimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Bu maddelere uyarsak emin olun ki virüsten çok daha iyi bir şekilde korunmuş olacağız.

Peki bizler evde kaldık. Ama hayat her şeye rağmen devam ediyor. Çocukların da alması gereken bir eğitim var. Milli Eğitim Bakanımız öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için uzaktan eğitime start verdi. “Trt Eba Tv Canlı İzle” ile birlikte derslerinden ve müfredattan geri kalmamış olacaklar. Bu tedbir ve atılan adım ise çok doğru oldu. Uzaktan eğitim ve TRT Eba sayesinde öğrencilerimiz derslerinden ve eğitimlerinden geri kalmamış olacaklar. Milli Eğitim Bakanımızın açıklamalarını ise yakından takip ediyor olacağız.

Trt Eba Tv Canlı” yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

9 yorum var

 • Cennet 1 sene önce

  2/P

  Cevapla
 • Yunus 1 sene önce

  İzmi urla

  Cevapla
 • Yunus 1 sene önce

  Ders kitabı matematik 3 sınıf şehit kemal ilkolu

  Cevapla
 • 0808 1 sene önce

  evvel cevaptan hep mesaj geliyo hiç hoşuma gitmiyo günde 20 21 mesajgeliyo

  Cevapla
 • Umranberhum 2 sene önce

  7/A

  Cevapla
 • sevval sure zor 2 sene önce

  iyi be bos yapma

  Cevapla
 • Gülüstan 2 sene önce

  Güzelkarhlbcgjlllvff

  Cevapla
 • Fatma 2 sene önce

  Tamam benim için sorun yok ama şunu söylim neden

  Cevapla
 • Seda 2 sene önce

  Uzaktan eğitim

  Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.