Trt Eba Tv Lise

Trt Eba Tv Lise

Trt Eba Tv Lise” ile ilgili sizlere hazırladığımız yazıyı okumaya ne dersiniz?

Trt Eba Tv Lise

Ortaöğretim denince akla 9. sınıf  – 12. sınıf geliyor. Şu an ülkemizde zorunlu eğitim var. Zorunlu eğitim ise 12 yıl. Yani siz okula başladıktan sonra 12 yıl okumak mecburiyetindesiniz. Bu örgün de olabilir açıktan da olabilir. Ama devletimiz her vatandaşı için 12 yıl okuma mecburiyeti getirmiştir. Bu sayede ülkemizdeki okur yazar oranı da bir hayli artmıştır. Şu an ülkemizdeki okur yazar oranı yüzde 99 seviyesindedir. Amacımız ise bu oranı yüzde yüz yapmak. Devletimiz ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurum ve kuruluşlar bunun için çok ama çok çalışmakta.

Yaklaşık 1 yıl kadar önce ise göreve çok iyi bir Milli Eğitim Bakanı geldi. Onu herkes yakından tanıyor. Değerli hocamız Ziya Selçuk. Bakanımız göreve geldiği ilk günden itibaren çok ama çok güzel işlere imza attı. Buradaki en önemli işlerinden birisi ise okullarımızdaki eğitim kalitesinin arttırılması idi. Bakan elinden gelen her şeyi yapan tecrübeli ve iyi bir insan. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde ise “Trt Eba Tv Lise“yi açtı. Bu kanal sayesinde lisedeki hiçbir öğrencimiz derslerinden ve eğitim hayatından geri kalmayacak.

Trt Eba Tv Lise’de ise şu dersler anlatılacak. Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Temel Dini Bilgiler, Arapça, Siyer, Dinler Tarihi gibi dersler gösterilecek. Bu dersleri ise alanında uzman öğretmenler anlatıyor. Derslerin ise öğrencilerimize çok ama çok faydası olacağı kesin. Önemli olan öğrencilerimizin bu dersleri zamanında izlemesi ve anlaması. Burada takip anlamında da velilerimize çok görev düştüğünü hatırlatmak isteriz.

Trt Eba Tv Lise yayın akışına ise bu tablodan ulaşabilirsiniz. 

Trt Eba Tv Lise” yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

5 yorum var

 • s2mle1ooleş 2 sene önce

  öğretmenleriniz kötü v e kaçırdığım dersleri izleyemiyorum .

  Cevapla
 • s2mle1ooleş 2 sene önce

  öğretmenleriniz kötü v e kaçırdığım dersleri izleyemiyorum

  Cevapla
 • Bahar 2 sene önce

  Şuanda benim dersim var ama izleyemiyorum.bu program bence hiç yararlı değil, üzgünüm ?

  Cevapla
 • Bedirhan kaya 2 sene önce

  [email protected]

  Cevapla
 • Muhammet 2 sene önce

  Dersler iyi olmasını istiyorum

  Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.