Trt Eba Tv

Trt Eba Tv

Trt Eba Tv” ile ilgili sizlere hazırladığımız yazıyı okumaya ne dersiniz?

Trt Eba Tv

21. yüzyılın belki de en büyük felaketlerinden bir tanesi Korona virüsü oldu. Korana virüsünden Dünya’daki pek çok ülke etkilendi. Etkilenen ülkelerin başında ise Çin, İran ve İtalya geliyor. Bu ülkeleri Türkiye, İspanya, Almanya, Fransa ve İngiltere takip ediyor. Korona virüs salgını pek çok kişinin ise ölümüne sebep oldu. Salgın şu an gittikçe yaygınlaşıyor. Salgından dolayı da pek çok ülke ve bu ülkelerin hükumetleri sıkı ve üst düzey önlemler almış durumda. Bu önlemlerden bir tanesi ise evde kal – dışarı çıkma önlemi.

Virüs maalesef çok hızlı bir şekilde yayılmakta. Türkiye’de bu virüsle mücadele anlamında elinden geleni yapmakta. Özellikle okulların ve insanların toplu olarak yaşadığı yerlerin kapatılması bu önlemlerin başında geliyor. Türkiye’de korana virüsünün ortaya çıkması ise 11 Mart 2020. Bir ile başlayan vak’a sayısı şu an binleri buldu. Sağlık Bakanlığı ve hükumet ise şu an elinden geleni yapmakta. Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar Türkiye’deki hemen hemen tüm okulları dezenfekte etmiş durumda. Okullar ise ara tatil ile birleştirilerek eğitim öğretime 15 gün ara verilmiş durumda. Okullarda eğitimin ara verilmesi demek öğrencilerinde derslerinden geri kalması anlamına geliyor.

Bakanımız Ziya Selçuk ise bir dizi önlem aldı. Bu önlemlerin başında ise uzaktan eğitim kapsamında olan “Trt Eba Tv” var. Trt Eba Tv’de alanında uzman olan öğretmenler tarafından dersler anlatılacak. Bu dersleri öğrenciler hem televizyon kanalları üzerinden hem de internetten izleyebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının bu hamlesi ile birlikte öğrencilerimizde derslerinden geri kalmamış olacak.

Trt Eba Tv” yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

1 yorum

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.