SOS ile Zekanı Geliştir

Sitemizde bulunan videoları izleyerek evden uzaktan eğitim sürecini en sağlıklı ve verimli şekilde geçirebilirsiniz. İyi dersler.

SOS oyunu 5×5, 10×10 ve 15×15 olmak üzere 3 farklı boyutta oynanıyor. Uygulama ilk açıldığında karşınıza 10×10’luk versiyon geliyor. Sağ üst köşedeki rakam olan butona tıklayarak diğer boyutlara geçiş yapabilirsiniz.

SOS oyunu hem bilgisayara karşı hemde yanınızda bulunan gerçek bir kişiyle karşılıklı olarak oynanabiliyor. Ekranın sol üst köşesindeki bilgisayar butonuna tıklayarak bilgisayara karşı, yan yana duran iki adam olan butona tıkladığınızda ise 2 kişilik sos oyunu oynayabilirsiniz. Sol üst köşedeki kırmızı ve açık kahverengi alanda sizin ve rakibinizin kazandığı sayılar görünüyor. Yenileme butonuna tıklayarak ta aynı oyuna baştan başlayabilirsiniz.

Herhangi bir kutuya tıkladığınızda karşınıza “S” ve “O” harfleri büyük olarak geliyor. Buradan istediğiniz harfin üzerine tıklayarak seçmiş olduğunuz kutuya yazıyorsunuz. SOS yazısını yatay ve dikey eksende düz ve çapraz şekilde tamamlarsanız sayı kazanıyorsunuz. Sayı kazanamadığınız hamle sonrasında sıra rakibe geçiyor. Tüm kutulara harfler yazılıp boş bir kutu kalmadığında oyun bitiyor ve puanı büyük olan taraf mücadeleyi kazanıyor. Her hamlenizde zeka ve düşünme becerilerinizi iyi bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Yaptığınız hamle sonunda rakibe sayı alma fırsatı vermemeniz gerekiyor. sizin gözden kaçırdığınız sayıları rakip alıp puan olarak sizin önünüze geçerek mücadeleyi kazanabilir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

4 yorum var

 • Eren 2 gün önce

  Çok zor

  Cevapla
 • Hatice 6 ay önce

  Çok güzel oyunlar

  Cevapla
 • Senem 6 ay önce

  Oynamak istiyorum

  Cevapla
 • Hatice ela 7 ay önce

  Guzel

  Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.